ÇAKÜ ile Batı Balkan Ülkeleri Arasında Avrupa Birliği Proje Toplantısı

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) tarafından, “Avrupa Birliği Merkezi Projeler” kapsamında, “Virtual Exchanges with the Western Balkans” proje çağrısı için partner üniversite temsilcileri ile ilk çevrimiçi toplantı, ÇAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ve ÇAKÜ Fen Fakültesi İstatistik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Efehan Ulaş ile ÇAKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Keskin’in katılımıyla, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantıya; “International University of Sarajevo” adına “Avrupa Birliği Proje Koordinatörü Ermisa Ćišić”, “University of Pristina” adına “Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Isak Shabani” ve “Agricultural University of Tirana” adına “Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erinda Lika”nın katıldı. Partner üniversitelerin projeye olası katkıları üzerine müzakerelerin yapıldığı toplantıda, projeye katkı sağlayacak akademisyenlerin uzmanlık alanlarının dijitalleşmeye entegrasyonu hakkında da karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

ÇAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, bu projenin Türkiye ve Balkan ülkeleri arasındaki dostluk bağının pekiştirilmesi açısından önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.

Yayınlanma Tarihi: 24 Ocak 2023 Salı
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2023 Salı